72.jpg

Winnica 1 grudnia 2016 roku.

72. Jak ratować dzieci?


Dostałem, przy okazji przedsprzedaży książki „Cztery kroki do miłości”, mail nastepującej treści:

Witam

Zainteresowałam się znalezioną w internecie książkę. Jestem przewodniczącą Rady Parafialnej, sama mam trójkę dzieci ale kocham wszystkie. W moim środowisku (parafii i szkole, do której chodzi najmłodsze dziecko (9 lat)) jest coraz więcej „trudnych” dzieci. Dzieci pełnych agresji, niezgody i złośliwości w stosunku do innych. Nie tylko jest to owoc patologicznych rodzin ale często i tych „normalnych” aczkolwiek niewierzących, lub rozwiedzionych. Ostatnio uderzyły mnie wypowiedzi 11 latków, że „Boga nie ma”, albo ”Ja już nie wierzę” a przy tym ten ton i mina. Chciałabym im jakoś pomóc może przez naszego ks. Proboszcza ale prosiłabym o podpowiedź czy te pozycje pomogą dzieciom w tym wieku? A może byłoby lepsze coś innego aby nie wyrzucili tego do szuflady tak dla zasady czy na wszelki wypadek bo „mnie to nie interesuje”?

Licząc na odpowiedź i sugestie pozdrawiam Aleksandra Zdziebko


Odpisałem, zgodnie z tym co myślę, że Cztery kroki do Miłości to nie jest książka dla dziesięciolatków.


I odpowiedź:

(…) Z tego co widzę odejście zaczyna się niestety tuż po komunii. Komunia musi być (nawet dla niewierzących) bo to garnitur, sukienka, cała otoczka no i oczywiści pokazanie się przed innymi a potem to już można zapomnieć, a szkoda. Ten czas od komunii to czas, który musimy jako chrześcijanie wykorzystać bo wtedy dziecko się kształtuje. Już od tego momentu trzeba je przyciągnąć, zainteresować i zatrzymać aby Bóg nie zarzucił nam grzechu zaniechania, który często nazywamy „niewtrącaniem się” lub „tolerancją”. Niestety na rodziców też często nie ma co liczyć a w domu się wszystko zaczyna.

Jeśli Ksiądz będzie miał jakiś pomysł to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Aleksandra Zdziebko


Powiem wam jednak, że chodzi za mną pytanie: jesli nie to, to w takim razie CO?

Co takiego możnaby zrobić (wydawniczo – książkowo), by trafić do dzieci, poruszyć i zdobyć dla Boga. Tak wiem – łaska Pana Boga, ale ON chce się nami posłużyć.

Więc do myślenia zapraszam.


ks. Zbigniew Paweł Maciejewski


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 05:09 UT,
zachód słońca 16:25 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 66 dzień i 10 tydzień r.
do końca roku pozostało 299 dni
Imieniny obchodzą:
Paweł, Tomasz, Felicyta
Twoje IP: 3.237.97.64
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II